Leczenie rozstępów

Fotolia_61130628_Subscription_Monthly_MRozstępy to nieestetyczne, wrzecionowate pasma, które najczęściej pojawiają się na skórze ud, pośladków, brzucha oraz piersi. Zmiany te mogą uwidocznić się właściwie w każdym wieku, jednak najczęściej problem ten dotyczy ludzi młodych, między piętnastym a trzydziestym rokiem życia. Zmiany te zazwyczaj pojawiają się w okresie dojrzewania, ciąży, zmian hormonalnych oraz na skutek gwałtownego przyrostu wagi. Do powstania rozstępów może przyczynić się też leczenie kortykosteroidami. I chociaż nie są one groźne dla zdrowia, to stanowią poważny problem natury estetycznej.

Rozstępy często mają wyraźne granice. W początkowej fazie są lekko różowe i czerwone, później natomiast zmieniają barwę na perłową. Cechą charakterystyczną tego typu zmian jest fakt, że naskórek w ich obrębie nie ma włosów ani elementów wydzielniczych.

Jeszcze do niedawna najbardziej popularnymi sposobami leczenia rozstępów były takie metody, jak: dermabrazja oraz peeling. Metody te sprawdzały się jednak przede wszystkim przy świeżych zmianach, a co więcej, często wymagały powtórzenia nawet do kilkunastu zabiegów. Obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia rozstępów jest nowoczesna terapia laserem frakcyjnym. Dodatkowo w leczeniu rozstępów stosujemy terapie uzupełniające: osocze bogatopłytkowe PRP oraz zabiegi Icoone w programie medycznym

Laser frakcyjny CO2

Działanie lasera frakcyjnego CO2 polega na wywołaniu licznych oraz głębokich (sięgających aż do skóry właściwej) mikrouszkodzeń, które w naturalny sposób stymulują naskórek do procesów gojenia. Istotą tego typu terapii laserowej jest spowodowanie produkcji kolagenu w obrębie rozstępów, co sprzyja ich spłyceniu, a także uelastycznieniu i poprawie kolorytu skóry. Zabieg przeprowadzamy po wcześniejszym znieczuleniu obszaru zabiegowego kremem znieczulającym, przez co terapia jest praktycznie bezbolesna.

Efekty laserowego leczenia rozstępów w postaci zmniejszenia widoczności rozstępów obserwuje się już tydzień-dwa po zabiegu. W kolejnych miesiącach dochodzi do dalszego wygładzenia naskórka, ze względu na postępujący proces przebudowy włókien kolagenowych. Więcej.

Osocze bogatopłykowe PRP

Do leczenia rozstępów wykorzystujemy również osocze bogatopłytkowe PRP. Jest to preparat otrzymywany z krwi pacjenta, który stanowi stężoną zawiesinę autologicznych płytek krwi, w stosunkowo niewielkiej ilości osocza. Środek ten posiada właściwości korzystnej biostymulacji komórek skóry, pobudzając je do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną terapią, która stymuluje własne zasoby organizmu do odbudowy oraz rewitalizacji skóry.

Po kilku tygodniach od zabiegu poprawia się struktura skóry. Rozstępy ulegają rozjaśnieniu i spłyceniu, są mniej widoczne. W zależności od wielkości oraz czasu trwania nieestetycznych zmian na skórze, satysfakcjonujące rezultaty uzyskuje się po przeprowadzeniu 2-5 zabiegów . Więcej.

ICOONE

W celu niwelowania rozstępów w naszej klinice stosowany jest także nowoczesny program medyczny MEDICAL ICOONE. Stanowi on najnowszą opatentowaną technologię, która pozwala na skuteczne usuwanie rozstępów oraz blizn. Za pomocą odpowiedniego programu ICOONE można w znacznym stopniu zmniejszyć ich widoczność.

Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty niezbędne jest wykonanie serii zabiegów raz lub kilka razy w tygodniu. Program terapeutyczny dobieramy dla każdego pacjenta indywidualnie. Rezultaty są widoczne już po 2-3 tygodniach. Skóra staje się wyraźnie bardziej elastyczna, a rozstępy ulegają rozjaśnieniu oraz wygładzeniu. Więcej