Ginekologia estetyczna

top

Ginekologia estetyczna jest całkowicie nową dziedziną, w której celem terapii jest odtworzenie utraconej lub leczenie niewystarczającej funkcji kobiecych narządów płciowych, a także korekta ich estetyki. Na pierwszym planie przede wszystkim jest chęć poprawy jakości życia codziennego i intymnego oraz poprawa samooceny.

Narządy intymne, jak każda inna część ciała, ulegają procesowi starzenia. Zmieniają swój wygląd i właściwości biologiczne. Przebyte ciąże i porody oraz ewentualne zabiegi chirurgiczne dodatkowo nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie ważnym czynnikiem tych zmian jest spadek estrogenu występujący w okresie menopauzy. Prowadzi on m. innymi do zaniku podściółki tłuszczowej, zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu narządów. W efekcie zmniejsza to doznania i satysfakcję ze współżycia. Stan ten istotnie wpływa na obniżenie jakości życia.

Rodzi to wzrastające zapotrzebowania na przywracanie wyglądu oraz funkcjonalności narządów intymnych w sytuacjach, gdy wiąże się to z dysfunkcją, obniżoną samooceną lub jest przeszkodą w osiągnięciu satysfakcji.

Zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej poddawane są też osoby, których narządy intymne z przyczyn genetycznych lub na skutek przebytych urazów stanowią źródło bólu i dyskomfortu lub zaburzają osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Panel zabiegów ginekologii estetycznej przeprowadzanej w naszej klinice składa się z minimalnie inwazyjnych procedur chirurgicznych oraz zabiegów laserowych, wykorzystujących zdobycze najnowszej techniki:

Laserowe odmładzanie i obkurczanie pochwy
U kobiet, u których rozluźnienie tkanek pochwy jest niewielkie, możliwe jest zastosowanie nieinwazyjnej techniki laserowej rewitalizacji pochwy. Zmniejszenie światła pochwy przy użyciu lasera polega na stymulowaniu do odbudowy kolagenu w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. Po zakończeniu okresu gojenia – około miesiąca, odbudowane tkanki są elastyczniejsze, a sama pochwa jest węższa i młodsza. Perineoplastykę stosujemy najczęściej w celu odmłodzenia, ujędrnienia stref intymnych.

Laserowa rewitalizacja/odmładzanie krocza- erineoplastyka
Krocze to obszar znajdujący się między wejściem do pochwy, a odbytem. Zabieg perineoplastyki stosujemy najczęściej w celu odmłodzenia i ujędrnienia stref intymnych. Starzenie się okolicy intymnej może stanowić u kobiet duży dyskomfort w kontaktach seksualanych, być powodem skrępowania, zmniejszenia satysfakcji seksualnej oraz spadku komfortu I jakości życia. Zabieg perineoplastyki stosujemy również w niektórych przypadkach uszkodzenia krocza po przebytych porodach lub urazach oraz w celu usunięcia blizn pooperacyjnych.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu
Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni dna macicy, które nie kurczą się prawidłowo i nie zaciskają cewki moczowej. Spowodowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia oraz występowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza.

Jedną z możliwości terapeutycznych jest laseroterapia. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera wzmacnia ścianę pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Efektem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, obkurczenia tkanki, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Zabieg jest bezbolesny.

Wybielanie skóry warg sromowych i okolicy odbytu
Okolica intymna (m.in. wargi sromowe) jest miejscem, w którym może występować nadmierne nagromadzenie melaniny. Ciemniejszy kolor tej okolicy to najczęściej cecha dziedziczna. Okolica ta jest również podatna na powstawanie przebarwień. Procedura zabiegowa polega na naświetleniu okolicy zabiegowej wiązką laserową. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu powierzchniowym, wykorzystującym krem znieczulający oraz nawiew mroźnego powietrza.

Lifting pochwy i krocza z użyciem nici
Lifting pochwy umożliwia odmłodzenie i ujędrnienie okolic intymnych bez konieczności inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. W liftingu pochwy zastosowanie mają nici liftingujące – Vaginal Narrower. Vaginal Narrower to zabieg innowacyjny, mało inwazyjny i niezwykle skuteczny. Nici stosowane w zabiegu Vaginal Narrower zmniejszają wejście do pochwy, powodując przy tym odnowę estetyczną organów kobiecych, jak również zwiększenie satysfakcji seksualnej dla obojga partnerów.

Labioplastyka – Korekcja warg sromowych mniejszych – dyskomfort związany z przerośniętymi wargami mniejszymi, zakażenia, obrzęk, ból a także nieśmiałość i wstyd to tylko nieliczne z powodów , aby zniwelować ten problem. Zabieg może odbyć się na dwa sposoby – wycięcie laserem lub nożem chirurgicznym. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Uzyskany efekt to pełen komfort życia.

Labioplastyka – Korekcja warg sromowych większych – wskazaniem do zabiegu  może być związany z wiekiem ubytek tkanki tłuszczowej oraz utrata elastyczności. Powodować to może dyskomfort. Aby rozwiązać ten problem i poprawić samopoczucie pacjentki wypełnia się wargi sromowe kwasem hialuronowym. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie (uwypuklenie). Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii.

Do zabiegów ginekologii estetycznej wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt laserowy oraz zaawansowane urządzenie radiofrekwencji QuadroPolarnej EVA™.

 Zabieg radiofrekwencji QuadroPolarnej  EVA™  to najnowszej generacji metoda stosowana w ginekologii estetycznej na świecie. Jej skuteczność potwierdzona jest badaniami klinicznymi.    Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nieinwazyjny i trwa jedynie 20 minut. Bez okresu rekonwalescencji – bezpośrednio po procedurze można powrócić do wszelkich aktywności życiowych. 

Wskazania do zabiegu EVA™

 • ATROFIA POCHWY
  Atrofia pochwy jest częstym schorzeniem u kobiet, które przechodzą właśnie przez okres zmian fizjologicznych, spowodowanych menopauzą. W miarę upływu czasu, w obszarze sromowo-pochwowym występuje naturalny spadek produkcji estrogenów, co prowadzi do osłabienia śluzówki, spadku produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego oraz substancji niezbednych do prawidłowego nawilżenia nabłonka. Upośledzona też zostaje zdolność jego regeneracji. Środowisko pochwy staje się odwodnione, kruche i bardziej podatne na nawracające infekcje. Powoduje to objawy takie, jak: kruchość błony śluzowej pochwy, suchość, swędzenie i pieczenie, ból podczas stosunku płciowego. Zabieg stymuluje procesy syntezy kolagenu, kwasu hialuronowego i substancji podstawowej,oraz przywraca odbudowę tkanek i równowagę flory bakteryjnej.
 • ŁAGODNE WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU
  Mimowolna utrata moczu, nawet przy zwykłych codziennych czynnościach, takich jak: podnoszenie ciężkich przedmiotów lub kaszel czy skok, jest źródłem zakłopotania i dyskomfortu u kobiet, które są nim dotknięte.Łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu często wiąże się z naturalnym procesem starzenia. Dotyka jednak również wiele młodych kobiet, szczególnie po porodzie. Dno miednicy i ściany pochwy są w rzeczywistości szczególnie dotknięte zmianami hormonalnymi i mechanicznym stresem ciąży, a także mniej lub bardziej głębokim urazem związanym z porodem. Efekt termiczny osiągany podczas zabiegu EVA™ wzmacnia ściany miednicy w ciągu kilku sesji bez żadnych negatywnych odczuć i skutków ubocznych.
 • GSM – Menopauzalny Zespół Moczowo-Płciowy
  Z powodu postępującego spadku poziomu estrogenów tkanki pochwy u starszych kobiet stają się coraz cieńsze oraz tracą nawilżenie, co sprzyja pojawieniu się suchości i skłonności do urazów, nawracającym infekcjom i stanom zapalnym. Suchość jest tylko jednym z wielu przewlekłych zaburzeń które, jeśli nie są leczone, pogłębiają się z czasem. Często, oprócz suchości, kobiety narzekają na: świąd i nieprawidłową wydzielinę z towarzyszącymi objawami ze strony układu moczowego. Towarzyszą temu nawracające infekcje i stany zapalne pęcherza moczowego. Skutkiem GSM może być również dysfunkcja orgazmu lub jego całkowity brak. EVA™ stanowi skuteczną alternatywę dla najczęstszych terapii hormonalnych: poprawia mikrokrążenie krwi i tropizm tkanek, przywracając naturalną równowagę środowiska pochwy.
 • ZEWNĘTRZNE ODMŁADZANIE WARG SROMOWYCH
  Starzenie się zewnętrznej tkanki narządów płciowych jest nieuniknionym procesem, który jest dodatkowo przyspieszany w okresie menopauzy. Bez odpowiedniego leczenia, tkanka obszaru moczowo-płciowego ulega osłabieniu i stopniowo zanika. Wargi traca elastyczność. EVA™ ujędrnia tkanki, nadając wargom młodzieńczy i estetyczny wygląd, a co najważniejsze, poprawia ich funkcje. 
 • ZESPÓŁ ROZLUŹNIENIA POCHWY
  Rozluźnienie pochwy spowodowane jest utratą siły i napięcia mięśniowego struktur miednicy, a także zmniejszeniem elastyczności tkanek na poziomie sromowo-pochwowym. Jego główną przyczyną jest poród lub wiek. Starsze kobiety, które rodziły więcej niż jeden raz, mogą cierpieć na więcej zaburzeń ze względu na naturalny spadek produkcji kolagenu i elastyny. Nadmierna relaksacja tkanek pochwy wpływa niekorzystnie na odczucia podczas stosunku płciowego, a spadek napięcia mięśni pochwy jest często przyczyną nietrzymania moczu oraz braku kontroli cewki moczowej. Po zabiegu uszkodzone tkanki pochwy są stymulowane w ukierunkowany sposób, lokalnie aktywując metabolizm fibroblastów i uruchamiając proces neokolagenogenezy, a także wytwarzając niezbędny kwas hialuronowy i glikozoaminoglikany, przywracając tym samym napięcie i elastyczność tkanek.

Zalecana częstotliwość: Efekt odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu.  Zaleca się wykonanie serii zabiegów w ostępach 14-16 dniowych.

W naszej klinice zabiegi wykonuje dr Zdzisław Dubnicki, który jest jednym z najlepszych i najbardziej doświadczonych lekarzy z dziedziny ginekologii estetycznej w kraju.

Dr Zdzisław Dubnicki specjalizuje się w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej przy użyciu nowoczesnych technologii laserowych, a także dermatochirurgii, medycyny przeciwstarzeniowej i naprawczej. Jest kierownikiem Poradni Medycyny Estetycznej i Ginekologii w Centrum Medycznym Medyk w Częstochowie,  specjalistą d.s. ginekologii estetycznej w klinice ESTELL w Warszawie oraz Klinice Bieńkowscy w Bydgoszczy. Uznany konsultant w dziedzinie laseroterapii i ginekologii estetycznej. Ma za sobą szereg przeprowadzonych warsztatów krajowych i zagranicznych. Autor pracy PTL pt.: „ Nietrzymanie moczu u kobiet – „wstydliwa” choroba społeczna. Epidemiologia, wpływ na jakość życia.”

Cennik ginekologia estetyczna

Laserowe odmładzanie i obkurczanie pochwy
pierwszy zabieg 1900 PLN
kolejny zabieg 1500 PLN
Laserowe odmładzanie okolic intymnych od 800 PLN
Laserowe leczenie nietrzymania moczu
pierwszy zabieg 1900 PLN
kolejny zabieg 1500 PLN
Lifting pochwy i krocza z użyciem nici Vaginal Narrower
1 para nici 2600 PLN
2 pary nici 3500 PLN
Korekcja warg sromowych mniejszych 3000 – 4000 PLN
Korekcja warg sromowych większych Neauvia Organic Intense Rose od 1600 PLN
Wybielanie skóry warg sromowych i okolicy odbytu od 800 PLN
Rewitalizacja z wykorzystaniem radio-frekwencji QuadroPolarnej EVA™
srom (1 zabieg) 800 PLN
srom (pakiet 5 zabiegów) 3000 PLN
pochwa (1 zabieg) 1200 PLN
pochwa (pakiet 5 zabiegów) 4500 PLN
pochwa + srom (1 zabieg) 2000 PLN
pochwa + srom (pakiet 5 zabiegów) 7500 PLN

Zobacz także: