Zabiegi mające znaczący wpływ na poprawę jakości życia kobiety. Zmniejszają lub eliminują dolegliwości związane z wyglądem i dysfunkcją zewnętrznych narządów płciowych.

Zabieg

Ginekologia estetyczna jest całkowicie nową dziedziną, w której celem terapii jest odtworzenie utraconej lub leczenie niewystarczającej funkcji kobiecych narządów płciowych, a także korekta ich estetyki. Na pierwszym planie przede wszystkim jest chęć poprawy jakości życia codziennego i intymnego oraz poprawa samooceny.

Narządy intymne, jak każda inna część ciała, ulegają procesowi starzenia. Zmieniają swój wygląd i właściwości biologiczne. Przebyte ciąże i porody oraz ewentualne zabiegi chirurgiczne dodatkowo nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie ważnym czynnikiem tych zmian jest spadek estrogenu występujący w okresie menopauzy. Prowadzi on m. innymi do zaniku podściółki tłuszczowej, zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu narządów. W efekcie zmniejsza to doznania i satysfakcję ze współżycia. Stan ten istotnie wpływa na obniżenie jakości życia.

Rodzi to wzrastające zapotrzebowania na przywracanie wyglądu oraz funkcjonalności narządów intymnych w sytuacjach, gdy wiąże się to z dysfunkcją, obniżoną samooceną lub jest przeszkodą w osiągnięciu satysfakcji.

Zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej poddawane są też osoby, których narządy intymne z przyczyn genetycznych lub na skutek przebytych urazów stanowią źródło bólu i dyskomfortu lub zaburzają osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Jak działa

Jak działa

W Klinice PROESTETICA konsultacje oraz zabiegi przeprowadza dr Zdzisław Dubnicki, specjalista ginekolog-położnik, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej i jeden z najbardziej doświadczonych lekarzy z dziedziny ginekologii estetycznej w kraju. Autor prac nt. nietrzymania moczu u kobiet. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty z laseroterapii i technik RF w kraju i za granicą. Wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz naprawczej, a także ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Zakres zabiegów ginekologii estetycznej wykonywanych w PROESTETICA Klinika dr Prager jest bardzo szeroki i składa się z minimalnie inwazyjnych procedur chirurgicznych oraz zabiegów laserowych, wykorzystujących możliwości najnowocześniejszych technologii.

Laserowe odmładzanie i obkurczanie pochwy

U kobiet, u których rozluźnienie tkanek pochwy jest niewielkie, możliwe jest zastosowanie nieinwazyjnej techniki laserowej rewitalizacji pochwy. Zmniejszenie światła pochwy przy użyciu lasera polega na stymulowaniu do odbudowy kolagenu w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. Po zakończeniu okresu gojenia – około miesiąca, odbudowane tkanki są elastyczniejsze, a sama pochwa jest węższa i młodsza. Zabieg stosujemy najczęściej w celu odmłodzenia, ujędrnienia stref intymnych. Więcej

Laserowa rewitalizacja/odmładzanie krocza

Krocze to obszar znajdujący się między wejściem do pochwy, a odbytem. Zabieg perineoplastyki stosujemy najczęściej w celu odmłodzenia i ujędrnienia stref intymnych. Starzenie się okolicy intymnej może stanowić u kobiet duży dyskomfort w kontaktach seksualanych, być powodem skrępowania, zmniejszenia satysfakcji seksualnej oraz spadku komfortu I jakości życia. Zabieg perineoplastyki stosujemy również w niektórych przypadkach uszkodzenia krocza po przebytych porodach lub urazach oraz w celu usunięcia blizn pooperacyjnych. Więcej

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni dna macicy, które nie kurczą się prawidłowo i nie zaciskają cewki moczowej. Spowodowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia oraz występowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza.

Jedną z możliwości terapeutycznych jest laseroterapia. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera wzmacnia ścianę pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Efektem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, obkurczenia tkanki, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Więcej

Wybielanie skóry warg sromowych i okolicy odbytu

Okolica intymna (m.in. wargi sromowe) jest miejscem, w którym może występować nadmierne nagromadzenie melaniny. Ciemniejszy kolor tej okolicy to najczęściej cecha dziedziczna. Okolica ta jest również podatna na powstawanie przebarwień. Procedura zabiegowa polega na naświetleniu okolicy zabiegowej wiązką laserową. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu powierzchniowym, wykorzystującym krem znieczulający oraz nawiew mroźnego powietrza. Więcej

Lifting pochwy i krocza z użyciem nici

Lifting pochwy umożliwia odmłodzenie i ujędrnienie okolic intymnych bez konieczności inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. W liftingu pochwy zastosowanie mają nici liftingujące – Vaginal Narrower. Vaginal Narrower to zabieg innowacyjny, mało inwazyjny i niezwykle skuteczny. Nici stosowane w zabiegu Vaginal Narrower zmniejszają wejście do pochwy, powodując przy tym odnowę estetyczną organów kobiecych, jak również zwiększenie satysfakcji seksualnej dla obojga partnerów. Więcej

Labioplastyka. Korekcja warg sromowych mniejszych lub większych

Dyskomfort związany z przerośniętymi wargami mniejszymi, zakażenia, obrzęk, ból a także nieśmiałość i wstyd to tylko nieliczne z powodów , aby zniwelować ten problem. Zabieg może odbyć się na dwa sposoby – wycięcie laserem lub nożem chirurgicznym. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Uzyskany efekt to pełen komfort życia.

Wskazaniem do zabiegu  korekcji warg sromowych większych może być związany z wiekiem ubytek tkanki tłuszczowej oraz utrata elastyczności. Powodować to może dyskomfort. Aby rozwiązać ten problem i poprawić samopoczucie pacjentki wypełnia się wargi sromowe kwasem hialuronowym. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie (uwypuklenie). Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii. Więcej

Wskazania

Wskazania

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • luźna pochwa
  • suchość pochwy
  • powierzchowne przebarwienia w okolicach intymnych
  • przerośnięte wargi sromowe
  • utrata elastyczności i jędrności warg sromowych
  • oznaki starzenia się okolic intymnych

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Terapie z zakresu ginekologii estetycznej odmieniają życie pacjentów. Nie tylko z powodów estetycznych, ale także zdrowia i komfortu psychicznego. Pacjentki po zabiegach odzyskują pewność siebie, podnosi się ich własna samoocena i atrakcyjność. Stają się bardziej spontaniczne w życiu intymnym, czerpią radość i satysfakcję z kontaktów seksualnych.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zabiegów odczuwalne i widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale dla satysfakcjonujących efektów rekomenduje się wykonanie serii zabiegów w zalecanych przez lekarza odstępach. Efekty zabiegów utrzymuje się nawet do kilku lat.

Zalecenia

Film

Przeciwskazania

Cennik

Cennik

Ginekologia estetyczna
1 zabieg
Pakiet zabiegów
KONSULTACJA GINEKOLOGIA ESTETYCZNA
250 zł
 
Odmładzanie zewnętrzych okolic intymnych:
 
Laser frakcyjny CO2
900 zł
 
Loktal Megapulse HF FRAXX
od 900 zł
 
EVA RadioFrekwencja QuadriPolarna
1200 zł
 
ODMŁADZANIE I OBKURCZANIE POCHWY:
 
Laser frakcyjny CO2
1900 zł
 
Laser frakcyjny CO2 – kolejny zabieg
1500 zł
 
Loktal Megapulse HF FRAXX
2400 zł
 
Loktal Megapulse HF FRAXX – kolejny zabieg
2100 zł
 
EVA RadioFrekwencja QuadriPolarna
1500 zł
 
REWITALIZACJA WARG SROMOWYCH, PRZEDSIONKA I POCHWY:
 
EVA RadioFrekwencja QuadriPolarna
2700 zł
-25%
LIFTING POCHWY I KROCZA:
 
NewU – 1 para nici
4000 zł
 
NewU – 2 pary nici
5500 zł
 
Aptos – 1 para nici
4000 zł
 
Aptos – 2 pary nici
5500 zł
 
LABIOPLASTYKA:
 
korekcja warg sromowych mniejszych laserowo lub radiochirurgicznie
od 6000 zł
 
korekcja i modelowanie warg sromowych większych preparatami HA lub PCL
od 1200 zł
 
korekcja i modelowanie warg sromowych większych z użyciem nici Aptos
od 2500 zł
 
LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU:
 
Laser frakcyjny CO2
1900 zł
 
Laser frakcyjny CO2 – kolejny zabieg
1500 zł
 
Loktal Megapulse HF FRAXX
2400 zł
 
Loktal Megapulse HF FRAXX – kolejny zabieg
2100 zł
 
EVA RadioFrekwencja QuadriPolarna
1500 zł
 
Laserowe wybielanie okolic intymnych
od 1000 zł
 
ZABIEGI CHIRURGII GINEKOLOGICZNEJ:
 
Usuwanie zmian szyjki macicy
od 1000 zł
 
Usunięcie nadżerki
1500-2000 zł
 
Usuwanie zmian skórnych okolic intymnych
300-1500 zł
 
Usuwanie kłykcin kończystych
300-1500 zł
 
Korekcja blizn po cięciu cesarskim
700 zł
 
Korekcja nacięcia krocza
od 900 zł