Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to obecnie coraz bardziej popularny i doceniany przez kobiety zabieg tuszujący niedoskonałości. Służy do podkreślania konturu ust, linii rzęs oraz brwi. Nie rozmazuje się i nie szkodzi mu woda. Makijaż ten nazywany jest permanentnym, gdyż uzyskanym efektem w postaci perfekcyjnego wyglądu można cieszyć się nawet przez kilka lat. Stanowi idealne rozwiązanie w szczególności dla wszystkich tych pań, które nie mają czasu na wykonanie precyzyjnego codziennego makijażu, a chcą podkreślić naturalne piękno. Jest również znakomitym rozwiązanie dla pań starszych, o zanikowej kolorystyce oraz dla wszystkich osób, które cenią sobie regularne, kształtne rysy.

W naszej klinice zabieg ten jest wykonywany przez certyfikowaną linergistkę, laureatkę Mistrzostw Polski w Makijażu Permanentnym w 2015 r., podczas których znalazła się w gronie najlepszych linergistek w kraju.

Metody

Makijaż brwi

Makijaż permanentny metodą microblading -to obecnie najbardziej pożądany przez klientki makijaż brwi, który pozwala na rekonstruowanie łuku brwiowego lub uzupełnianie brakujących włosów brwi. Jest to ręczna metoda pigmentacji, umożliwiająca nadanie odpowiedniego kształtu i koloru brwi ,poprzez wprowadzenie pigmentu za pomocą micro ostrza do warstwy kolczystej naskórka. Makijaż wykonany tą metodą utrzymuje się około 1 rok.

Makijaż permanentny metodą cieniowania – popularna metoda pigmentacji brwi polega na lekkim cieniowaniu, bądź też całkowitym wypełnieniu kolorem łuku brwiowego. Efekt końcowy jest porównywalny do lekkiego zabarwienia skóry henną. Metoda ta doskonale prezentuje się zarówno u pań posiadających naturalne brwi, pań z częściowym lub całkowitym brakiem owłosienia. Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pigmentu w wierzchnie warstwy naskórka i tam zmagazynowany pozostaje na okres ok. 3 lat. Przez ten czas stopniowo blednie w procesie złuszczania naskórka.

Makijaż permanentny powder effect – pigmentacja wykonana tą metoda pozwala na uzyskanie niesamowitej głębi i naturalnego efektu na długi czas. Jest to metoda cieniowania brwi kilkoma odcieniami pigmentu – od najjaśniejszego u nasady do najciemniejszego po same końce.

Makijaż permanentny metodą hybrydową – ta technika pigmentacji brwi łączy ze sobą metodę cieniowania z metodą microblading. To połączenie daje efekt naturalnej i subtelnej brwi bez efektu „pustych” miejsc. Szczególnie polecany dla osób po chemioterapii, z łysieniem plackowatym, z wyjątkowo przerzedzonymi brwiami lub dla osób, które utraciły włoski wskutek złej pielęgnacji.

Makijaż ust

Makijaż permanentny ust kontur z wypełnieniem – polega na wprowadzeniu pigmentu na całej powierzchni czerwieni wargowej podkreślając kształt ust, korygując drobne niedoskonałości oraz sprawiając by stały się pełniejsze i bardziej symetryczne. Zabieg jest idealny dla Pań które mają swoje usta bardzo wąskie, którym z upływem lat zanika czerwień wargowa. Usta uzyskują intensywniejszy od naturalnego kolor z efektem optycznego powiększenia i wypełnienia.

Makijaż permanentny ust kontur z cieniowaniem – polega na podkreśleniu konturu ust zgodnie z ich naturalnym kształtem oraz wycieniowaniu ich w 2/3 wysokości. Usta wyglądają bardzo subtelnie. Lepszym rozwiązaniem jest zaznaczenie konturu ust z cieniowaniem, który wygląda znacznie naturalniej niż sam kontur.

Makijaż oczu

Kreska górna zagęszczająca linię rzęs jest to bardzo delikatna kreska ‘’pociągnięta’’ w linii rzęs, dzięki czemu uzyskujemy efekt optycznego wypełnienia linii rzęs. Oko jest bardziej wyraziste, podkreślone. Zabieg przeznaczony jest gównie dla kobiet nie wykonujących codziennego makijażu, sportowców, alergików, lekarzy, czy też osób, które utraciły rzęsy.

Kreska górna dekoracyjna jest to kreska dzięki której możemy zagęścić linię rzęs oraz sprawić by oko nabrało piękny kształt. Kreska ta nadaje efekt eyeliner ‘a. Oko jest optycznie powiększone, zawsze pięknie podkreślone.

Kreska dolna – bardzo cieniutka kreska poprawiająca optycznie zagęszczenie linii rzęs. Dolną powiekę możemy również podkreślić wprowadzając pigment w formie małych kropeczek wzdłuż linii rzęs miejsce przy miejscu.

Zabieg

Zabieg jest nieznacznie bolesny. Znieczulamy silnie działajacym kremem znieczulajacym, a w wypadku makijażu ust na życzenie lekarz wykonuje znieczulenie stomatologiczne. Do zabiegu używamy amerykańskich barwników antyalergicznych, które zostały opracowane na bazie bezpiecznych substancji nieorganicznych i mineralnych. Preparaty te są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami
i przepisami w sterylnych warunkach laboratoryjnych.

Po zabiegu

Po zabiegu może dojść do podrażnienia i obrzęku – są to objawy przemijające. Po kilku dniach, naskórek zaczyna się łuszczyć. W okresie dwóch tygodni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie o 50% barwy wyjściowej. Dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu delikatnego. Po czterech tygodniach należy wykonać korektę w celu utrwalenia efektu.

PRZECIWSKAZANIA
  • ciąża i laktacja
  • infekcje,
  • łuszczyca,
  • cukrzyca,
  • terapia kortykosteroidami,
  • choroby nowotworowe,
  • kuracja lekami przeciwzakrzepowymi,
  • chemioterapia.
Zalecenia po zabiegu:
  • do czterech dni po zabiegu skóra nie powinna być myta mydłem ani traktowana innym kosmetykiem,
  • skórę należy myć mleczkiem,
  • do 2 tygodni po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani opalać się w solarium,
  • do kilku tygodni po zabiegu zaleca się także rezygnację z basenu oraz zabiegów Spa,
  • miesiąc po zabiegu obowiązkowo należy wykonać zabieg uzupełniający.

after45

after47

after48

after63

after64

after65

after66

after67

after68

after69

after70
Zobacz też: Makijaż peranentny.