Skutecznie przeciwdziałanie wczesnym oznakom starzenia, pozwalające odzyskać młodszą, bardziej wypoczętą twarz.

Zabieg

Starzenie się twarzy, spowodowane jest między innymi zanikiem tkanki tłuszczowej (czoło, kości policzkowe) oraz przemieszczaniem się tłuszczu i jego nadmiernym gromadzeniem się w linii żuchwy i okolicy ust. W rezultacie owal twarzy zatraca młodzieńczy wygląd. Dodatkowo na skutek zwiotczenia skóry i oddziaływania siły grawitacji kąciki ust i brwi zaczynają opadać, co dodaje lat. Aby temu przeciwdziałać i zdecydowanie odmłodzić twarz, można zastosować nici liftingujące.

Jak działa

Jak działa

W PROESTETICA Klinika dr Prager do zabiegu wykorzystujemy trzy rodzaje nici.

Nici liftingujące Spring Thread to nowa epoka w zabiegach odmładzających, odpowiadająca wymaganiom współczesnej kobiety, która oczekuje szybkich efektów w krótkim czasie. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta można w ten sposób uzyskać długotrwałe, utrzymujące się przez kilka lat efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź jedynie wybranych okolic np. liftingu opadających brwi. Metoda ta służy jednak nie tylko do niwelowania oznak starzenia u osób w wieku średnim lub starszym, ale stosuje się ją również u młodszych pacjentek, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych.

Po zebraniu wywiadu i ustaleniu oczekiwanych efektów, dla komfortu pacjenta zostaje podany miejscowy środek znieczulający. Nić zostaje wprowadzona za pomocą kaniuli do podskórnej warstwy tłuszczowej. Aplikacja nici trwa 20-30 minut. Spring Thread są bardzo wytrzymałe i elastyczne: wydłużają się, podążając za ruchem mięśni bez ryzyka zerwania się. Ze względu na swą przezroczystość, po aplikacji pozostają całkowicie niewidoczne. Nici można podciągać, korygować, można je również usunąć nawet po kilku latach.

Nici liftingujące Silhouette Soft to bio-wchłanialne nici liftingujące, opracowane przez amerykańskich naukowców, aby poprawić wygląd policzków i przywrócić objętość skóry w okolicy jarzmowej. Wykonane są z kwasu L-polimlekowego i kwasu glikolowego. Składniki te czynią produkt w pełni wchłanialnym. Zabieg Silhouette Soft jest skierowany do pacjentów z niewielką obwisłością skóry.

Dzięki Silhouette Soft można korygować wczesne oznaki starzenia, takie jak opadanie policzków, linię żuchwy i łuków brwiowych. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki.

Nici liftingujące PDO są stosowane w medycynie od wielu lat. Ich zaletą jest zdolność rozpuszczania się w tkance, które trwa do 8 miesięcy. Zabieg jest przeznaczony dla każdej osoby, u której występują niedoskonałości skóry, takie jak tzw. kurze łapki, worki pod oczami, zmarszczki na policzkach, opadające policzki, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki dekoltu. Zabieg przy użyciu nici PDO sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, jędrna, lepiej nawilżona, ale również wygląda naturalnie.

Zabieg polega na wprowadzeniu nici PDO za pomocą cienkiej, sterylnej igły w wybrane okolice twarzy, szyi lub dekoltu. Procedura jest przeprowadzana pod miejscowym znieczuleniem i trwa od 30 do 60 minut i jest praktycznie bezbolesna. Wprowadzona do tkanek nić stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przez co poprawia jędrność, napięcie i elastyczność skóry. Efekty zabiegu widać od razu po jego przeprowadzeniu.

Wskazania

Wskazania

 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • opadające policzki
 • opadający łuk brwiowy
 • tzw. chomiki
 • zmarszczki i bruzdy
 • utrata owalu twarzy

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Zabi z wykorzystaniem nici liftingujących daje natychmiastowe, spektakularne efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź wybranych okolic np. liftingu opadających brwi czy uwydatnienia kości policzkowych. Skóra zostaje na długi czas ujędrniona i wygładzona, odzyskuje elastyczność i sprężystość. Twarz od razu po zabiegu wygląda naturalnie młodo, a z każdym dniem odzyskuje witalność i blask.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zabiegu nićmi Spring Thread są widoczne natychmiast po zabiegu. Dodatkowo, w ciągu kolejnych kilku miesięcy poprawa wyglądu staje się jeszcze bardziej widoczna. Efekt liftingu nićmi Spring Thread utrzymuje się do 5 lat. W przypadku zabiegu przy wykorzystaniu nici Silhouette Soft efekt utrzymuje się około 18 miesięcy. Efekt po zabiegu z użyciem nici PDO jest już widoczny natychmiast po wykonaniu zabiegu, a utrzymuje się do 2 lat.

Zalecenia

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy zrezygnować z masażu i zabiegów na okolicy poddanej zabiegowi, nie należy opalać się, korzystać z basenu, sauny, łaźni. Leczenie stomatologiczne należy odłożyć na później. Przez 3 tygodnie nie uprawiać sportów.

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • alergia na kwas L-polimlekowy /glikolowy
 • zmiany chorobowe skóry (stany zapalne, opryszczki itp.)
 • choroby autoimmunologiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • otwarte rany
 • choroba nowotworowe

Cennik

Cennik

Nici liftingujące
1 zabieg
Modelowanie twarzy, wolumetria
5500 zł