Miejscowe zaczerwienienia skóry i widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Osoba ze skłonnością do pękających naczynek powinna bardziej uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek.
Nowoczesna technologia
W Klinice Medycyny Estetycznej PROESTETICA w Poznaniu pacjenci mogą korzystać z światowej klasy technologii firmy Lumenis, amerykańskiego lidera w laseroterapii. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów. Urządzenie posiada atest amerykańskiej organizacji FDA (American& Drug Administration), które świadczy o spełnianiu najwyższych kryteriów.
Wykorzystując urządzenie możemy leczyć nawet najgłębiej usytuowane i rozległe teleangiektazje (naczynia uszkodzone), o grubości 4 mm.
V- Laser – najnowszy sprzęt
Obok lasera Lumenis dysponujemy również nowością na rynku – bardzo efektywnym, najwyższej klasy urządzeniem V-Laser. Weszliśmy w jego posiadanie jako jedni z pierwszych i nielicznych w kraju. Laser ten leczy zmiany położone na różnej głębokości oraz o różnej barwie (czerwonej i niebieskiej). Zastosowano w nim bowiem dwie długości fali – 532 nm oraz 1064 nm. Jego wiązki oddziałują tak w hemoglobinie, jak i w melaninie. Dlatego V-Laser sprawdza się zarówno przy zmianach naczyniowych, jak i pigmentowych (trądzik różowaty, naczyniaki płaskie czy plamy soczewicowate). Dodatkowo V-Laser wpływa korzystnie na ogólną kondycję skóry – rewitalizuje ją i napina. Komfort i bezpieczeństwo zabiegu zapewnia system chłodzenia zintegrowany z głowicą.
Posiadając dwa tak doskonałej jakości lasery możemy w pełni odpowiadać i dostosowywać się do potrzeb naszych pacjentów.
Na czym polega zabieg zamykania naczynek?
Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło. Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Pajączek znika w okamgnieniu, efekty widoczne są od razu. Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest kwalifikacja lekarska. W niektórych wypadkach przed zabiegiem zamykania naczyń na nogach warto wykonać badanie USG Doppler. Wiecej…
- rumień
- poszerzone naczynka na twarzy i nogach
- trądzik różowaty i pospolity
- przebarwienia i plamy pigmentacyjne
- naczyniaki krwionośne, starcze i gwiaździste
- ciąża i karmienie piersią
- nowotwór
- przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających (w tym retinoidów)
- świeża opalenizna (od ostatniego opalania należy odczekać min 4 tygodnie)
- stosowanie preparatów samoopalających
- skłonność do bliznowacenia skóry
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- atopowe zapalenie skóry
- nadciśnienie, choroby serca, choroby naczyń krwionośnych
- antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem
Czas trwania zabiegu:
Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza konsultacje, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. W zależności od rodzaju zmian naczyniowych oraz ich wielkości, czas zabiegu waha się od 10 do 30 minut.
Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu skóra jest podrażniona, dlatego należy traktować ją bardzo delikatnie i unikać czynników, które mogłyby dodatkowo ją uwrażliwić takich jak: mróz, słońce, solarium, sauna. Wskazane jest natomiast stosowanie preparatów silnie nawilżających i chroniących ją przed słońcem. Zalecane jest SPF 50.