Peeling węglowy Hollywood Peel
Zabieg oczyszcza skórę, zmniejsza wydzielanie sebum, rozjaśnia ją i dodaje witalności.
Zabieg
Laserowy peeling węglowy to zabieg wykonywany przy użyciu wysokoenergetycznego lasera pikosekundowego PICOCARE 450. Uzyskuje się efekt oczyszczonej, gładkiej skóry o jednolitym kolorycie, zmniejszenie stanów zapalnych, ustabilizowania wydzielania sebum, oczyszczenie porów. Dodatkowo powoduje on również stymulację nowego kolagenu.
Jak działa
Jak działa
Procedura zabiegu polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną maską węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, pory i absorbują energię światła laserowego. Dzięki połączeniu efektów fotoablacji i fototermolizy dochodzi do złuszczenia zewnętrznej warstwy naskórka razem z jego niedoskonałościami.
Zabieg laserowego peelingu węglowego jest poprzedzony konsultacją, podczas której przeprowadzamy dokładny wywiad pod kątem wskazań i przeciwwskazań do zabiegu oraz dobieramy indywidualny program terapii. Przed wykonaniem właściwego zabiegu niezbędny jest demakijaż i oczyszczenie skóry. Następnie zostaje nałożona maska węglowa na okolicę zabiegową. Emulsję z aktywnym węglem pozostawiamy na powierzchni skóry na około 10-15 min., ponieważ mniej więcej tyle trwa cały proces wnikania węgla w skórę. Kolejnym etapem jest naświetlanie powierzchni zabiegowej światłem lasera, który absorbuje drobinki węgla.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, napięta oraz może pojawić się lekki obrzęk.
Wskazania
Wskazania
- cera ziemista, zanieczyszczona, pozbawiona blasku
- rozszerzone pory
- nadmierne wydzielanie sebum
- trądzik
- zaskórniki, krostki, grudki
- drobne zmarszczki
- peeling można wykorzystywać także w ramach leczenia trądziku, ale po konsultacji z lekarzem i po sześciu miesiącach od odstawienia retinoidów
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Peeling laserowy powoduje, że skóra jest oczyszczona, stany zapalne goją się i następuje zwężenie rozszerzonych porów. Skóra jest rozjaśniona, pełna witalności, a kolor ujednolicony. Zabieg pobudza produkcję włókien kolagenowych, co skutkuje poprawą eslastyczności skóry. Świetnie sprawdza się w przypadku cer problematycznych, trądzikowych, skłonnych do powstawania przebarwień oraz z objawami fotostarzenia się skóry.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Dla satysfakcjonującego efektu, zaleca się wykonać serię zabiegów w zależności od wskazań medycznych oraz oczekiwań. Przerwa pomiędzy zabiegami powinna wynosić ok. 3 tygodni. Z peelingu węglowego można korzystać kilka razy w roku, w zależności od kondycji skóry.
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować fototoksycznych leków, suplementów diety oraz pić ziół takich, jak np.: dziurawiec, skrzyp polny, pokrzywa, nagietek czy rumianek. Substancje te są silnie światłouczulające i w reakcji ze światłem laserowym mogą powodować efekty uboczne.
Zabiegu nie wykonujemy na skórze świeżo opalonej, podrażnionej oraz w trakcie trwania infekcji lub antybiotykoterapii.
Zalecenia po zabiegu
Co najmniej przez 14 dni należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z wysokim filtrem 50 SPF. W dniu zabiegu należy zrezygnować z makijażu.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- ciąża i laktacja, aktywna
- opryszczka
- łuszczyca
- cukrzyca
- choroby tkanki łącznej
- choroba nowotworowa, radioterapia lub chemioterapia, epilepsja
- alergia na znieczulenie miejscowe, antybiotyk lub inny podawany lek
- skóra wrażliwa na światło lasera
- stosowanie retinoidów