Pobudzenie produkcji własnej kolagenu, modelowanie owalu twarzy.

Zabieg

Sculptra to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy. Zadaniem Sculptra jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta.

Jak działa

Jak działa

Sculptra to stopniowa poprawa wyglądu skóry i spektakularny efekt przywrócenia objętości. Efekt zabiegu uwidacznia się w ciągu kilku tygodni. W tym czasie kwas L-polimlekowy, będący głównym składnikiem preparatu, stymuluje produkcję kolagenu, regenerując i wygładzając skórę oraz tworząc dla niej rusztowanie. Działanie preparatu można porównać do bezoperacyjnego liftingu, który jest osiągany bez konieczności hospitalizacji, stosowania znieczulenia oraz długotrwałej rekonwalescencji.

Dzięki stopniowemu działaniu Sculptry zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej twarzy i nie są kojarzone z zabiegiem.

Preparat Sculptra może być podany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Terapia poprzedzona jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa, gdzie należy podać preparat oraz ustala plan terapii.

Zabieg trwa ok. 20 minut i polega na aplikacji preparatu we właściwe partie twarzy. Nakłucia, wykonywane cienkimi igłami, są niemal bezbolesne. W przypadku obawy przed dyskomfortem, lekarz może znieczulić twarz przed zabiegiem. Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz
w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

Wskazania

Wskazania

  • fałdy nosowo-wargowe
  • zapadnięte policzki, skronie
  • widoczne bruzdy w kącikach ust (zmarszczki marionetki)
  • wiotka skóra twarzy

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Rezultatem terapii jest zwiększenie sprężystości skóry, spłycenie zmarszczek i fałd nosowo-wargowych, a także poprawa owalu twarzy – wymodelowanie kształtu twarzy, podniesienie policzków, brwi.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Pełen rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od zabiegu. W tym czasie Sculptra stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje i liftinguje skórę. Zazwyczaj, w celu osiągnięcia pełnego efektu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy, ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg.

Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia. W wielu przypadkach dobre efekty estetyczne utrzymują się nawet do 25 miesięcy. By odświeżyć efekt odmłodzenia, zabieg zaleca się powtarzać średnio co dwa lata.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Na tydzień przed zaplanowanym zabiegiem nie zaleca się przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi np. kwasu acetylosalicylowego .

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy regularnie masować twarz. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny.

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

  • ciąża i okres karmienia
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • infekcje wirusowe i bakteryjne
  • choroby autoimmunologiczne
  • schorzenia nowotworowe
  • niewyrównana cukrzyca

Cennik

Cennik

Sculptra
1 zabieg
Modelowanie twarzy, wolumetria
1800 zł