Peelingi medyczne
Kontrolowane złuszczanie naskórka lub głębszych warstw skóry za pomocą substancji chemicznych w celu wyeliminowania niedoskonałości: rozszerzonych porów, zmarszczek, przebarwień lub łojotoku.
Zabieg
Peelingi medyczne są nieinwazyjnymi zabiegami stosowanymi w celu usunięcia wierzchniej warstwy martwego naskórka. Wykonywane są za pomocą różnych substancji chemicznych, które aplikowane na skórę powodują jej złuszczanie, a następnie regenerację.
Najlepszy okres do wykonania peelingów medycznych to jesień (wrzesień-grudzień) oraz wczesna wiosna (marzec-kwiecień). Nie należy przeprowadzać tych zabiegów latem oraz w okresie zimowym (mróz pozbawia skórę bariery biolipidowej, co może powodować podrażnienia).
Jak działa
Jak działa
Dzięki działaniu peelingów uzyskuje się poprawę stanu naskórka, a w wypadku peelingów średnich i głębokich również poprawę stanu skóry właściwej. W wyniku zabiegu jest ona bardziej gładka i elastyczna, zmarszczki zostają spłycone, a rozszerzone pory i zaskórniki usunięte.
Oprócz składników złuszczających, peelingi zawierają także inne substancje czynne, będące w stanie współdziałać z aktywnością kwasów. Redukują one nadmierne rogowacenie, pomagają usunąć przebarwienia, regulują wydzielanie łoju oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Dla każdego problemu istnieje odpowiednio dobrany preparat.
Ze względu na głębokość penetracji wyróżnia się peelingi płytkie, średnio głębokie i głębokie. Peelingi płytkie wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, usuwają martwy naskórek i dają uczucie świeżości. Znacznie bardziej zaawansowane peelingi średnio głębokie i głębokie mogą być wykonywane jedynie przez wyszkolonego lekarza.
Najczęściej stosowane peelingi w PROESTETICA Klinika dr Prager
PRX-T33
Czas trwania zabiegu 30 min.
Zupełnie nowa metoda, łącząca działanie kwasu trójchlorooctowego – TCA 33% oraz nadtlenki wodoru. Zabieg intensywnie stymuluje fibroblasty do powstawania nowych włókien kolagenu i elastyny w skórze, czyli włókien podporowych, zapewniających naszej skórze odpowiednie napięcie. Wspomaga również przebudowę macierzy pozakomórkowej i moduluje procesy zapalne zachodzące w skórze.
Cosmelan
Czas trwania zabiegu 30 min.
Preparat nowej generacji, obecnie najskuteczniejsza terapia pozwalająca pozbyć się przebarwień różnego typu, nawet tych pochodzenia hormonalnego. Nadaje skórze gładkość i blask, a tłustej i mieszanej przywraca równowagę. Może być stosowany o każdej porze roku.
Kwas migdałowy
Czas trwania zabiegu 30 min.
Żel złuszczający zawierający 40% kwas migdałowy o działaniu bakteriostatycznym. Oczyszcza, reguluje wydzielanie serum, zmniejsza drobne zmarszczki i linie, rozjaśnia przebarwienia.
Kwas TCA 6%
Czas trwania zabiegu 30 min.
Delikatny zabieg ze specjalną dedykacją dla skór wrażliwych. Wyraźnie rozświetla i odżywia skórę. Cechuje się wysokimi właściwościami przeciwzapalnymi, dlatego też stosowany jest w leczeniu trądziku pospolitego oraz różowatego.
Kwas TCA 15%
Czas trwania zabiegu 30 min.
Zabieg z myślą o skórze z widocznymi oznakami starzenia. Polecany do cery z przebarwieniami i dla skóry, która potrzebuje pełnego odświeżenia. Stosowany również w celu zmniejszenia blizn potrądzikowych lub pourazowych.
Kwas salicylowy
Czas trwania zabiegu 30 min.
Peeling chemiczny do leczenia trądziku zaskórnikowego i zapalnego. Synergiczne działanie trzech czynnych składników wpływa na wyraźną poprawę typowych zapalnych i niezapalnych zmian trądzikowych: zaskórników, krost i grudek. W efekcie uzyskuje się też wyraźne zmniejszenie łojotoku oraz efekt wygładzenia skóry.
Wskazania
Wskazania
- starzenie się skóry, drobne zmarszczki
- zmiany chorobowe skóry (trądzik zwykły, trądzik różowaty w okresie remisji)
- blizny (również po trądzikowe)
- przebarwienia
- zaskórniki, rozszerzone pory
- nadmierne rogowacenie skóry
- jako idealne przygotowanie do zabiegu laserowego fotoodmładzania (zwiększa jego efekty)
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
W zależności od rodzaju, peeling chemiczny pozwala na regenerację i odmłodzenie skóry. Ujędrnia wiotką skórę twarzy, szyi i dekoltu, redukuje blizny zanikowe i potrądzikowe oraz rozstępy. Peelingi chemiczne doskonale radzą sobie z redukują przebarwień, plam soczewicowatych, piegów, rozjaśniają i przywracają skórze świeżość i blask. Oczyszczają, regulują wydzielanie sebum, zmniejszają drobne zmarszczki.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić silnie działające kremy np. z siarką, retinolem lub tlenkiem benzoilu. Skóra nie powinna być podrażniona, dlatego należy unikać produktów do depilacji (kremy, wosk). Mężczyźni nie powinni się golić na kilka godzin przed zabiegiem.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysokich temperatur, intensywnych ćwiczeń i przez co najmniej miesiąc od ostatniego peelingu nie stosować kąpieli słonecznych (szczególnie ważne w przypadku osób o skłonnościach do przebarwień). Przez ten okres zalecane jest codzienne stosowanie kremów z filtrami (min SPF 30). Nie wolno stosować kremów z AHA przez okres 2 tygodni. Aby podtrzymać i efekt peelingu można stosować kremy z wit. C 2x dziennie.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- alergie skórne
- aktywna opryszczka
- ciąża, karmienie piersią
- liczne znamiona melanocytowe
- choroby autoimmunologiczne
- silna ekspozycja na słońce
- skora uszkodzona (otarcia, zranienia, nadżerki)
- ciężka postać trądziku (torbiele ropne konieczna wcześniejsza terapia farmakologiczna)