Terapie retinolowe
Należą do najbardziej efektywnych zabiegów opóźniających procesy starzenia.
Zabieg
Terapie retinolowe odgrywają znaczącą rolę we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej, w szczególności w pielęgnacji skóry dojrzałej. Należą do najbardziej efektywnych substancji opóźniających procesy starzenia. Efektem stosowania retinoidów jest poprawa wyglądu i ogólnej kondycji skóry.
Jak działa
Jak działa
Retinoidy dobrze przenikają przez warstwę rogową naskórka, wzmacniają jej strukturę, przez co chronią skórę przed nadmierną utratą wody. W warstwach skóry właściwej zwiększają wytwarzanie kolagenu i elastyny, co wpływa pozytywnie na poprawę jędrności i elastyczności. Ponadto, zmniejszają przebarwienia skóry, redukując o około 60% jej pigmentację oraz przyczyniając się do prawidłowego rozkładu melaniny. Redukując ilość wydzielanego przez skórę łoju, retinoidy zmniejszają tendencję do tworzenia się zaskórników oraz rozszerzonych porów. Są szeroko stosowane w zewnętrznym leczeniu trądziku, nadmiernej suchości i rogowacenia skóry.
Rodzaje terapii stosowane w PROESTETICA Klinika dr Prager
YELLOW PEEL (twarz) – czas 60 min.
Wieloetapowy peeling oparty na kombinacji kwasu retinowego i kwasu azelainowego z substancjami o działaniu rozjaśniającym i niwelującym przebarwienia (kwas kojowy, kwas fitowy, witamina C) . Skierowany dla osób z cerą trądzikową, zaburzeniami łojotokowymi, przebarwieniami i plamami posłonecznymi, drobnymi zmarszczkami. Jako jedyny, może być wykorzystywany w pielęgnacji okolicy oczu.
SKIN FIT maska tretinoinowa 10% (twarz) – czas 45 min.
Maska tretinoinowa przyspiesza odnowę komórkową skóry. Przyczynia się do zwiększenia jej nawilżenia i elastyczności, a także zmniejsza przebarwienia i stabilizuje wydzielanie sebum. Formuła maski oparta jest na 10% tretinoinie, co stanowi 100 – krotnie wyższe stężenie niż w produktach stosowanych dotychczas w medycynie. Dzięki okluzyjnej formie maski i jej unikalnej recepturze, penetracja tretinoiny jest zwiększona, przy minimalnym podrażnieniu naskórka.
Terapia 10% retinolem (twarz, szyja, dekolt) – czas 30 min.
Zabieg oparty o wysokie stężenie czystego retinolu, w połączeniu z antyoksydantami. Działa silnie złuszczająco, przez co pobudza procesy regeneracyjne w głębszych warstwach skóry. Jest to peeling złożony, którego intensywność dostosowuje się indywidualnie do problemów skórnych. Zabieg skierowany jest dla skór matowych, z problemem hiperpigmentacji, fotostarzenia oraz hiperkeratynizacji. Skóra po zabiegu odzyskuje promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona i nawilżona.
Wskazania
Wskazania
- utrata jędrności i elastyczności
- suchość skóry
- rogowacenie skóry
- przebarwienia
- nadmierne wydzielanie sebum
- zaskórniki
- rozszerzone pory
- trądzik
- ziemista, pozbawiona blasku cera
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Ujednolicona struktura skóry, poprawa jej napięcia, dzięki odbudowie włókien kolagenowych i elastyny. Wygładzenie skóry na skutek intensywnej regulacji procesu rogowacenia naskórka. Rozjaśnienie plam pigmentacyjnych, redukcja zmian trądzikowych, normalizacja wydzielania łoju, zwężone i mniej widoczne pory. Terapie retinoidami zwiększają także poziom nawilżenia skóry, chronią przed uszkodzeniami oraz zwiększają jej naturalną barierę ochronną.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Zalecenia
Zalecenia po zabiegu
Przez min. 4 tygodnie po terapii nie należy opalać się. Stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym SPF50. Należy wykluczyć z pielęgnacji kremy z kwasami lub innymi preparatami drażniącymi przez minimum 14 dni. Nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka. Wskazane jest intensywne nawilżanie skóry.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- ekspozycja skóry na słońce – słoneczne lato
- alergie skórne, nadwrażliwość na retinol
- aktywna opryszczka
- skłonność do powstawania bliznowców
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (6 miesięcy)
- ciąża i karmienie piersią
- stan po krioterapii (6 miesięcy)
- choroby autoimmunologiczne
- podrażniona, uszkodzona skóra (np. po depilacji woskiem, innych peelingach chemicznych lub mechanicznych)
- ciężkie postacie trądziku, które wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
- doustna terapia retinoidami – wymagana co najmniej półroczna przerwa
- nieustabilizowane choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe