Peeling laserowy frakcyjny

Fotolia_68436884_Subscription_Monthly_MPeeling laserowy to nowoczesny zabieg dermatologiczny przeprowadzany laserem frakcyjnym w celu wygładzenia i poprawy struktury skóry oraz ujednolicenia jej kolorytu. Jeżeli chcesz zdecydowanie pozbyć się niedoskonałości na jej powierzchni takich jak rozszerzone pory, drobne zmarszczki i powierzchowne przebarwienia, to ten zabieg jest dla Ciebie. Zaawansowane urządzenie pozwala na złuszczanie oraz rewitalizację skóry, bez uszkadzania zdrowych komórek. Stanowi nowocześniejszą alternatywę dla peelingów chemicznych.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Laserowe złuszczanie naskórka znakomicie sprawdza się przy problemach z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych, u pacjentów leczących trądzik, chcących pozbyć się powierzchownych przebarwień i drobnych niedoskonałości. Zabieg ten jest polecany wszystkim tym osobom, które chcą bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić odnowę naskórka i wesprzeć procesy regeneracyjne. Peeling laserowy ma działanie znacznie silniejsze niż mikrodermabrazja czy peeling chemiczny.

Jak wygląda zabieg?

Peeling laserowy przeprowadza lekarz przy pomocy specjalnej głowicy zaawansowanego technologicznie systemu Mixel. Zabieg na okolicę twarzy trwa ok. 15-30 minut. Okolica szyi
i dekoltu zabiera porównywalną ilość czasu. W trakcie terapii pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i szczypanie, ale dyskomfort ten można wyeliminować stosując odpowiedni preparat
o działaniu znieczulającym. Przez około dwa dni po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzmiała. Od drugiego dnia rozpoczyna się delikatne łuszczenie. Nie przeszkadza to zupełnie w powrocie do pracy.

Ile zabiegów należy wykonać?

Efekty peelingu widoczne są po pierwszym zabiegu po zregenerowaniu się naskórka i postępują przez kolejne 3-4 tygodnie. Po tym okresie, jeżeli są takie wskazania, można wykonać kolejny zabieg.

Stopień poprawy jest uzależniony przede wszystkim od ogólnego stanu i rodzaju skóry, jednak
u większości pacjentów rezultaty są widoczne już po pierwszej terapii. Trądzik, rozszerzone pory oraz przebarwienia ulegają redukcji, poprawia się również koloryt oraz tekstura naskórka.

Czy zabieg jest bolesny?

Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany maścią, która całkowicie niweluje wszelki dyskomfort.
W trakcie zabiegu dodatkowo stosujemy specjalnym systemem chłodzącym
Zalecenia po zabiegu

Lekarz udzieli szczegółowej porady na temat pielęgnacji pozabiegowej. Co najmniej 3 miesiące po zabiegu skórę należy chronić przed słońcem przy pomocy kremów o maksymalnej ochronie minimum SPF 50. Przez ok. dwa dni po zabiegu nie należy stosować preparatów zawierających
w składzie kwas glikolowy, alkohol oraz retinol.

PRZECIWSKAZANIA
  • terapia retinoidem (zabieg jest możliwy po 2-3 miesiącach od zakończenia leczenia),
  • skłonność do tworzenia bliznowców,
  • epilepsja,
  • przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających,
  • aktywne stany zapalne i schorzenia skóry (łuszczyca, liszaj, itp.),
  • bardzo sucha i nadwrażliwa skóra,
  • czynne choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża,