Peeling laserowy
Walka ze starzeniem się skóry. Stanowi doskonałą metodę odmładzania, świetnie radząc sobie z drobnymi zmarszczkami i zwiotczeniami.
Zabieg
Peeling laserowy to nowoczesny zabieg dermatologiczny przeprowadzany laserem frakcyjnym w celu wygładzenia i poprawy struktury skóry oraz ujednolicenia jej kolorytu. Jeżeli chcesz zdecydowanie pozbyć się niedoskonałości na jej powierzchni takich jak rozszerzone pory, drobne zmarszczki i powierzchowne przebarwienia, to ten zabieg jest dla Ciebie. Zaawansowane urządzenie pozwala na złuszczanie oraz rewitalizację skóry, bez uszkadzania zdrowych komórek. Stanowi nowocześniejszą alternatywę dla peelingów chemicznych.
Jak działa
Na czym polega laserowy peeling twarzy
Peeling laserowy przeprowadzany jest przy pomocy specjalnej głowicy frakcyjnej zaawansowanego technologicznie systemu Mixel. Zabieg na okolicę twarzy trwa ok. 15-30 minut. Okolica szyi i dekoltu zabiera porównywalną ilość czasu. W trakcie terapii pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i szczypanie, ale dyskomfort ten można wyeliminować stosując odpowiedni preparat o działaniu znieczulającym. Przez około dwa dni po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzmiała. Od drugiego dnia rozpoczyna się delikatne łuszczenie. Nie przeszkadza to zupełnie w powrocie do pracy.
Wskazania
Wskazania
- rozszerzone ujścia gruczołów łojowych
- trądzik
- powierzchowne przebarwienia
- potrzeba regeneracji skóry
- ziemista, pozbawiona blasku cera
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Rozszerzone pory oraz przebarwienia ulegają redukcji, poprawia się koloryt oraz tekstura naskórka. Twarz staje się gładsza, a skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty peelingu widoczne są po zregenerowaniu się naskórka po pierwszym zabiegu i postępują przez kolejne 3-4 tygodnie. Po tym okresie, jeżeli są takie wskazania, można wykonać kolejny zabieg.
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
Na 14 dni przed zabiegiem odstaw leki i zioła światłouczulające. W przypadku terapii retinoidami, należy odczekać ok. 2-3 miesiące od zakończenia leczenia.
Zalecenia po zabiegu
Przez 3 miesiące po zabiegu skórę należy chronić przed słońcem stosując kremy z wysokim filtrem SPF 50. Przez ok. 2 dni po zabiegu nie należy stosować preparatów zawierających
w składzie kwas glikolowy, alkohol oraz retinol.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- terapia retinoidami (zabieg jest możliwy po 2-3 miesiącach od zakończenia leczenia)
- skłonność do tworzenia bliznowców
- epilepsja
- przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających
- aktywne stany zapalne i schorzenia skóry (łuszczyca, liszaj itp.)
- bardzo sucha i nadwrażliwa skóra
- czynne choroby o podłożu autoimmunologicznym
- choroby nowotworowe
- ciąża